Automatizace

Podnikání na internetu je velmi podobné tomu klasickému. Přesto má svá specifika a oproti kamennému obchodu/provozu i řadu výhod. Mezi výhody můžeme směle řadit automatizaci činností.Constant contat - direct email marketing

Vaše internetové stránky totiž nikdy „nespí“. Provozovatelé e-shopů jistě souhlasí s tím, že objednávky zboží se „sypou“ ve dne i v noci. Tohoto faktu však může využít každý, kdo hodlá prodávat nejen zboží, ale i služby jako jsou třeba vzdělávací kurzy. Kromě „hmatatelných činností“ však fakticky můžete prodávat cokoli. Jak je to možné? Základem všeho jsou totiž informace.

Kupříkladu si srovnáme prodej televizoru v kamenném obchodu a e-shopu. V obchodě vám televizi představí prodavač, seznámí vás s funkcemi, můžete ji potěžkat a prohlédnout kvalitu obrazu. V dobrém e-shopu vám informace prodavače nahradí popis zboží, rozměry, srovnání s jinými televizory apod. Další nezanedbatelným kladem internetu je, že nemusíte dodržovat otevírací hodiny, počítat peníze z tržby, vystavovat zboží a další činnosti, které zkrátka v e-shopu nejsou.

Přestože četné výhody obchodování on-line nám spoustu času ušetří, stále zůstávají některé činnost nutné pro on-line obchody. Aktualizovat zboží, odpovídat na dotazy zákazníků, vyskladňovat, informovat zákazníky a další a další činnosti ne nepodobné těm v kamenném obchodě.

Značnou část této práce za vás mohou udělat užitečné nástroje z nichž vybírám např.

  • kvalitní ekonomický software propojující e-shop s účetnictvím a vašimi sklady
  • kvalitní marketingové nástroje a  informace

„Constant contact“ jako důležitá součást nástroje direct mailing marketing

Pokud jsme jako velkou výhodu internetových obchodů/služeb uváděli úsporu nákladů, tak na druhé straně je nutno očekávat o něco náročnější agendu v komunikaci ze zákazníkem. Toto je dáno zejména nedostatkem v podobě absence osobního kontaktu. Průzkumy internetové komunikace totiž upozorňují, že téměř čtvrtina provozovatelů internetových obchodů na dotazy vůbec nereaguje a jen asi třetina odpovídá do 5 hodin (r.2011). Existují ovšem řešení, jak tento problém co nejvíce eliminovat.

  • Pokud to jen trochu jde, zboží/službu popisujte jednoznačně,  doplňte fotografie, rozměry nebo hmotnost atd.
  • Věnujte pozornost cenovým podmínkám, záručním lhůtám, dodacím lhůtám a reklačnímu řádu.
  • Časté dotazy umístněte viditelně jako FAQ.
  • Připravte se, že budete muset část dne věnovat nutné agendě v podobě odpovídání na emaily nebo dotazy.
  • Využijte co nejvíce možnosti automatizovat některé úkony a to pomocí autoresponderu.

PředchozíPokračovat

Komentáře jsou uzavřeny